KK Dubrava

Sjajna polusezona okončana rušenjem lidera…

Sjajnu polusezonu Dubrava je u derbiju 11.kola Prve lige u svojoj dvorani okončala pobjedom svladavši vodeće Jazine Arbanase 93:89 i tako upisala osmu pobjedu s kojom dijeli prvo mjesto uoči pauze (nastavak sezone 19.siječnja)

Kristijan Šutalo otvorio je utakmicu sa šest uzastopnih poena, a s druge strane razigrao se James Bungei. Dubrava je početkom druge četvrtine stigla do 11 razlike (34:23), ali su gosti uzvratili serijom i na krilima Emilia Banića napravili seriju 11:0 i stigli do izjednačenja. Minute bez poena tricom je razbio Ivan Tvrko Majić, a završnicu prvog dijela za prednost na odmoru 47:44 bolje su odigrale Jazine Arbanasi.

Treća četvrtina ponudila je veliki broj promašaja, a Dubravaši su u završnicui uspijeli doći na četiri poena viška (70:66) s kojima su ušli u posljednjih deset minuta. U posljednjih šest minuta ušlo se u egalu (76:76). Uspijela je Dubrava nakon trica Šimovića i Perića, te ubačaja uz dodatno Stipe Čubrića doći do 7 razlike (87:80) na tri minute do kraja. Vratili su se Zadrani preko Franka Kaštropila (87:84) što je primoralo trenera Dubrave Darka Krunića da pozove minutu odmora. Ubacio je Petar Perić tricu za 90:84 na 1.30 do kraja. Stigli su Zadrani na četiri sekunde do kraja na 91:89, ali je Šimović zakucavanjem potvrdio osmu ovosezonsku pobjedu Lavova.

DUBRAVA – JAZINE ARBANASI    93:89  (25:22, 19:25, 26:19, 23:23)

Dubrava: Čubrić 7, Filić, Perić 18, Kos 2, Krajačić, Rezo 2, Majić 12, Šimović 21, Šutalo 4, Smolić 17, Jelenek 10.
Jazine: Gulam 9, Peraica, Škara, Franov, Šoba, Petković, Kaštropil 24, Banić 15, Bungei 22, Španja 19.

”Čestitam dečkima na pobjedi i Jazinama na korektnoj utakmici. Moja momčad je stvarno željela pobjedu od onih koji su igrali, do onih koji su bili na klupi. To se vidjelo od prve do zadnja minute. Mislim da je pobjeda potpuno zaslužena i da smo u drugom poluvremenu sproveli dogovor iz svlačionice, a on se odnosio na čuvanje Kaštropila i Banića. Moramo biti presretni polusezonom jer je ovo iznad svih naših očekivanja. Mi smo krenuli u sezonu kao novaci s ciljem ostanka u ligi. Zarotiralo se puno pobjeda na staru i sada želimo da u nastavku igramo kao u prvom dijelu”…kazao trener Krunić nakon susreta.

Šimović je utakmicu završio s 21 poenom. Perić je dodao 18 (trice 4/9), Ante Smolić 17 (14 sk), Majić 12 (8 as), a Dorian Jelenek 10 uz 5 skokova. Čubrić je uz šut za tricu 0/9 podijelio 9 asista i ubacio možda i ključne poene za pobjedu. Kaštrolil je predvodio goste s 24 poena i 10 skokova. Bungei je dodao 22 (8 sk), Bruno Španja 19 ( 8sk), a Banić 15 (trice 3/10)