KK Dubrava

PORAZ U PRODUŽETKU…

Hermes 1

Dubrava ni u sedmom uzastopnom pokušaju nije uspijela svladati Hermes Analiticu. Ovoga puta domaćini su slavili u produžetku 90:88 nakon što je Dubrava u tri navrata mogla riješiti pitanje pobjednika. Hrabro je igrala mlada momčad Ivana Lozanića i vodila 71:60 na sedam minuta do kraja, i 82:77 na 1,4o kraja. Ipak se ušlo u produžetak gdje je opat bila mini mogućnost, ali promašena bacanja Cukrova kaznio je Penić za pobjedu domaćina.

Domaćini su na startu poveli 7:2, ali Dubrava nije izgubila glavu u uvodnom dijelu utakmice kada su Perić i Tomić držali priključak. Nakon prednosti Hermesa 21:18 na isteku prve četvrtine vidjeli smo vrlo dobrih osam minuta Dubrave u drugoj četvrtini kada Josip Škara s dvije trice, te Petar Perić dovodi Dubravu do prednosti 28:25 u 13.minuti. Ljubo Prgomet  ubacuje tri trice, pridodaje se Ivan Grgat, a gosti odgovaraju koševima Škare, Nikole Filića i na koncu Frane Bešlića za prednost Hermesa na poluvremenu 41:39.

Drugo poluvrijeme otvara Stjepan Bešlić za izjednačenje (41:41), a tricom u 24.minuti dovodi Dubravu do prednosti 49:47. Raspoložen je bio najmlađi Petar Perić koji prodorom zabija 51:48, promašuje dodatno bacanje, a Cukrov iz skoka u napadu dovodi lavove na pet razlike (53:48). Sjajna obrana Dubrave i koš Cukrova za prednost 55:48 primorali su domaćeg trenera Zvonimira Mravka na minutu odmora u 25.minuti. Nakon odmora Perić zabija tricu za + 10 (58:48), a nešto kasnije i svoju treću za + 11 (61:50). Odlična obrana Škare, Frane i Stjepana Bešlića, Perića i Cukrova (Jurkovića) otupila je oštricu napada domaćina koji su se nakratko vratili u susret tricama Garafolića, a Dubrava na isteku treće četvrtine ima 7 razlike (65:58).

Super raspoloženi Perić četvrtu tricu ubacuje za prednost 68:60, a nešto kasnije i Mislav Oršanić za novih + 11 (71:60) s kojima se ušlo u zadnjih sedam minuta. Nakon minute odmora domaćina Prgomet ubacuje tricu, Perković veže sedam uzastopnih koševa i domaćini na 5,45 do kraja zaostaju 70:73.Tada Lozanić zove minutu odmora, vraća Cukrova koji je imao četiri osobne i upravo Cukrov drži lavove na prednosti (75:70). Penić ubacuje svoju drugu tricu za 73:75 s kojim rezultatom se ušlo u posljednje četiri minute. Prgomet poravnava, uzvraća Cukrov, Stjepan Bešlić zabija tricu za 80:75 na tri minute do kraja. Sjajni Oršanić zabija za 82:77 na dvije minute do kraja. Tada Josip Škara radi korake, domaćini pokušavaju tricama, a Perković smanjuje za 79:82. Na 1,10 do kraja. Prgomet ne uspijeva zabiti tricu na 40 sekundi do kraja. Hermes Analitica nije u bonusu, Dubrava gubi loptu, a Prgomet zabija uz dodatno za 82:82 na 19 sekundi do kraja. Škara nije uspio iz prodora, skok Stjepana Bešlića u napadu i osobna domaćina na 1,10 sekundi do kraja. Lozanić zove minutu odmora nakon koje Perić gazi na aut liniju, a domaćinima je malo preostalo da dođu do pobjedničkog koša pa se pri rezultatu 82:82 ušlo u produžetak.

Leon Tomić i Hrvoje Garafolić

Prve dvije minute nije bilo koševa uz igre dok Perković nije zabio tricu za 87:83, a Dubrava se u susret vratila nakon koša Škare i bacanja Leona Tomića za (87:86) na 1,31 do kraja. Tada Perković gubi loptu, a Tomić na asist Škare zabija za prednost Dubrave 88:87 na 55 sekundi do kraja. Grgat zabija samo jedno bacanje, Cukrov oba promašuje, a Penić iz prodora zabija za prednost domaćina 90:88. Zadnji napad Dubrave završio je kod mladog Perića čiji prodor je iscurio iz obruča za pobjedu Hermes Analitice koju se predvodili Penić (23), Prgomet (20) i Grgat (16). Kod Dubrave Perić je ubacio 20, Škara 17, a Cukrov 16 koševa.

Dubrava će u četvrtom kolu slijedećeg petka ugostiti Rudeš.

HERMES ANALITICA – DUBRAVA  90:88    (21:18, 20:21,17:26, 24:17, 8:6)

Zagreb. Dvorana SŠ Vladimir Prelog. Gledatelja 50.
Suci: Prpić, Palavra, Turk

HERMES ANALITICA: Matolić, Kravos 3, Đurinović, Prgomet 20, Šabić, Garafolić 8, Perković 12, Penić 23, Ivanešić, Gazić, Grgat 16, Rajić 8.
DUBRAVA: Škara 17, Filić 4, F.Bešlić 2, S.Bešlić 10, Stojić, Oršanić 7, Nimac Bjelanović, Cukrov 16, Jurković 2, Perić 20, Tomić 10, Miličević.