KK Dubrava

DUBRAVAŠI STIGLI DO ŠESTE POBJEDE…

Mažar

Nakon Samobora prije dva kola košarkaši Dubrave s novog gostovanja donose vrijednu pobjedu koja ih je dovela na korak od potvrde ostanka u A 2 ligi. U Domu košarke Cedevita momčad Ivana Kapova svladala je Mladost 69:62 u 19.kolu i tako uzvratila za poraz u prvom dijelu sezone u Dubravi.

Susret je prelomljen u posljednjih deset minuta koje je Dubrava dobila 23:13, a unatoč boljem početku (10:4) Dubrava je na odmoru bila u zaostatku 37:35. Mladost je u prvom poluvremenu ubacila sedam trica (Pešut 3, Perković 2), a Dubrava koja je nastupila bez Gorana Perkovića imala je raspoloženog Nikolu Mažara koji je u prvoj četvrtini za prednost Dubrave 18:16 ubacio tri trice.

Domaćini su imali prednost 49:46 na isteku treće četvrtine, a onda su Mažar i Dario Gazić kreirali seriju 12:4 za prednost Dubrave 58:53 koja je nakon toga poenima Mislava Oršanića i Zvonimira Ćutuka, te tricom Antonija Stojića uspjela stići do šeste pobjede uoči dolaska Zapruđa (nedjelja, 18.30) i utakmice u kojoj bi eventualnom pobjedom dva kola prije kraja potvrdili ostanak u ligi.

Mažar je s 16 poena predvodio Dubravu. Ćutuk je dodao 12, Gazić 11, Oršanić i Ivan Bjelanović Nimac po 7 poena. Kod domaćina Luka Pešut je ubacio 18, a Toni Perković 14 poena.

MLADOST – DUBRAVA   62:69  (18:18, 21:17, 12:11, 13:23)

Mladost: Luka Pešut 18, Toni Perković 14, Luka Barišić 10, Darko Bajo 8, Leon Dubroja 4, Marin Mihalić 3, Matej Gašpert 3, Filip Varga Brzica 2, David Šetka 0, Marko Montana 0, Dario Kuzmanović 0.
Dubrava: Nikola Mažar 16, Zvonimir Ćutuk 12, Dario Gazić 11, Ivan Bjelanović Nimac 7, Mislav Oršanić 7, Fran Vujić 5, Antonio Stojić 5, Petar Perić 3, 3, Matej Krajačić 0, Tomislav Antolović 0.